In onze praktijk kunnen kinderen (4-12 jaar), jongeren (13-18 jaar), ouders en scholen terecht voor ondersteuning bij en advies over sociale, emotionele en leerproblemen. Hieronder kun je, in het kort, lezen wat wij doen, wie we zijn en hoe we werken. Uitgebreide informatie vind je bij de pagina's voor ouders, kind/jongerescholen, huisartsen, gemeentes en contact.

Wist je dat wij elke week een vragenuur hebben, waar je kunt binnenlopen of bellen voor informatie?
Klik hier voor locatie, dag en tijd.


Wat wij doen

Behandeling

Behandeling is gericht op sociale en emotionele problemen bij kinderen en jongeren. Een behandeling kan zowel individueel als in een groep(je). Kinderen en jongeren leren vaardigheden waardoor ze op een handige manier met hun problemen aan de slag gaan. We gebruiken hiervoor verschillende manieren van behandeling, zoals cognitieve gedragstherapie, speltherapie, systeemtherapie en EMDR. We sluiten aan bij de leeftijd en mogelijkheden van de kinderen en jongeren.

Onderzoek

Onderzoek doen we wanneer er vragen zijn over wat er met een kind of jongere aan de hand is. We brengen de ontwikkeling op verschillende gebieden in kaart. We kijken breed naar alle mogelijke stoornissen en problemen, bijvoorbeeld: ADHD, PDD-nos, (faal)angst, intelligentie, dyslexie, concentratie en geheugen.

Ouderbegeleiding

Deze begeleiding is bedoeld voor ouders met opvoedvragen. Ouders krijgen adviezen over hoe ze om kunnen gaan met het gedrag of de problemen van hun kind. De begeleiding aan ouders kan variëren van één gesprek tot begeleiding in de thuissituatie.

Voorlichting en workshops

Wij organiseren regelmatig voorlichtingsavonden en workshops voor ouders en beroepskrachten. Dit doen we steeds op een interactieve manier, waarbij veel ruimte is voor inbreng en vragen vanuit de deelnemers.


Wie wij zijn

VST-Portretten-LR_Christel.jpg

Christel van Steenhoven
Psycholoog NIP
Praktijkhouder

christel@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Judith.jpg

Judith van Steenhoven
Psychosociaal werker
Praktijkhouder

judith@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Linda.jpg

Linda van Geel
GZ-Psycholoog
Speltherapeut

linda@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Wendy.jpg

Wendy van der Heijden
Orthopedagoog NVO
Mindfulness trainer

wendy@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Mieke.jpg

Mieke Tuytelaars - van Steenhoven
Administratie
mieke@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Carlijn.jpg

Carlijn Vergouwen
K & J psycholoog NIP
Speltherapeut

carlijn@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Nettie.jpg

Nettie Voermans
Orthopedagoog-Generalist NVO
nettie@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Noortje.jpg

Noortje Roovers
GZ-psycholoog
EMDR-therapeut

noortje@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Milou.jpg

Milou Buiks
Psycholoog
Speltherapeut

milou@vansteenhoven.net

VST-Portretten-LR_Bram.jpg

Bram Snijder
Psycholoog NIP
EMDR-therapeut
K & J psycholoog NIP i.o.

bram@vansteenhoven.net


Hoe we werken

Wij zijn gespecialiseerd in het bieden van hulp en advies aan kinderen (4-12 jaar), jongeren (13-18 jaar), hun ouders en scholen. Wij vinden persoonlijk contact erg belangrijk en werken snel en oplossingsgericht. Wij vinden daarnaast dat hulpverlening zo licht en kortdurend mogelijk moet zijn en maken daarom gebruik van wetenschappelijk onderbouwde onderzoeks- en behandelmethodes. 

Wanneer je vragen hebt kun je contact met ons opnemen. Je kunt ook bellen of binnenlopen tijdens ons vragenuur.

"Soms lijkt er een probleem te zijn, maar past het binnen een normale ontwikkeling. Dan is het voldoende om hier uitleg over te geven. Met een aantal tips kunnen ouders dan zelf aan de slag." 
- Christel van Steenhoven